slider2 slider3 slider4 slider5 slider6 slider7

icon map   Mapa webu

MMN, a.s.
nemocnice Semily
Adresa: 3. května 421
513 31 Semily
Česká Republika
emailbutton Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 481 661 111
Fax: +420 481 625 082

První den v nemocnici

Abychom Vám usnadnili orientaci v nemocnici a ve službách zde poskytovaných, připravili jsme pro Vás několik informací.

Přijímací kancelář

V hale hlavního vstupu do budovy nemocnice je přijímací kancelář, ve které vyřídíte všechny nutné formality spojené s pobytem v nemocnici a získáte další potřebné informace.

Co vzít s sebou

I když o Vás budeme dobře pečovat , přeci jenom je užitečné pro dobu strávenou na lůžkovém oddělení vzít s sebou některé věci na něž jste zvyklí. Kromě dokladů (občanský průkaz, průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny , popř. neschopenky a věcí osobní potřeby (domácí obuv, toaletní potřeby, pyžamo) vezměte s sebou běžně užívané léky, knížku. Doporučujeme i příbory a toaletní papír. Pokud něco z toho zapomenete, je možné ve zdejší prodejně chybějící věci zakoupit.

Kde co najít

Pro lepší orientaci v areálu nemocnice naleznete v této brožuře plánek s popisem. Kromě toho je při vjezdu do nemocnice plán areálu a na budově vrátnice plán města Semil. Samozřejmě, že Vám ochotně poradí i veškerý zdejší personál (zaměstnanci nosí jmenovky s fotografií).

Jak se chovat

Přestože většinou již máte zkušenosti s pobytem v nemocnici, dovolíme si znovu upozornit na některé zásady a omezení vyplývající z léčebného procesu. V celém areálu nemocnice je zakázáno požívat alkoholické nápoje a kouřit. Výjimečně umožňujeme zakoupení piva v plechovce po dobrém obědě. Pro kuřáky pak jsme vyhradili několik míst, kde (neradi) budeme kuřáky do jisté míry tolerovat. Ve všech prostorách je samozřejmě třeba zachovávat klid, zejména pak v době od 22.00 do 6.00 hodiny.

Denní režim

Den v nemocnici začíná možná trochu dříve, než jste zvyklí. Následují odběry, vizity, vyšetření, dietní strava je podávána tabletovým systémem. V každém pokoji je vyvěšen přehled práv pacienta a zásady, které je nutno dodržovat. Doporučujeme se s nimi seznámit.

Kde nechat auto, cennosti, oblečení

Před nemocnicí je dostatečné parkoviště (nehlídané). V areálu nemocnice je parkování vozidel vyloučeno! Doporučujeme spíše využívat služeb městské dopravy, popř. si zajistit odvoz. Nemocnice nemůže přebírat odpovědnost za cennější věci, proto doporučujeme je ponechat doma. Pokud se přesto ocitněte v nemocnici třeba s větším finančním obnosem, bude mu jistě lépe v úschově nemocniční pokladny.

Návštěvy

Setkání s Vašimi blízkými nechceme omezovat, doporučujeme však odpolední dobu mezi 14.00 a 16.00 hodinou, kdy již neprobíhají s takovou intenzitou léčebné procedury a vyšetření. Návštěvy u pacientů ležících na jednotkách intenzivní péče jsou možné po dohodě s ošetřujícím lékařem!

Telefonické spojení

V nemocnici jsou umístěny v každém patře telefonní automaty (mincovní a na telefonní karty). Na většině oddělení (mimo kožního) je možno propojit vnější hovor ze sesterny přímo na lůžko pacienta. Hovory nejsou přepojovány v době od 21.00 do 8.00 hodin. Kromě toho v některých pokojích můžete mít pro svou potřebu k dispozici telefonní přístroj za zvláštní úhradu.

Když si nevíte rady

Pokud nastane situace, na kterou jsme nepamatovali nebo si nevíte s něčím rady, se svým problémem se obraťte na sestru, která se bude snažit Vám pomoci.

A ještě něco…

Pokud jste byli v nemocnici spokojeni, řekněte to svým známým, pokud se Vám něco nelíbilo, řekněte to nám!

Certifikáty

1 ambul 2016 m3 hospit 2016 mlab2014 m  screening nadoru kolorekta 2017 2018 m